Strona główna / Kobieta / Żyj zdrowo

Uroda

Każda z nas chciałaby zdrowo i pięknie wyglądać. Zobacz jak powinnaś dbać o siebie, a przy okazji cieszyć się (dobrym) zdrowiem.

">więcej »

Skóra

Każda z nas ma inną skórę i potrzebuje innej pielęgnacji. Zobacz jak powinnaś dbać o...

Włosy

Zdrowe i zadbane włosy są  podstawą dobrego i estetycznego wyglądu. Sprawdź jakie masz włosy...

Dieta

Odpowiednia dieta wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie. Poznaj główne zasady zdrowego odżywiania.

">więcej »

Jesienna dieta

Jesienią dobrze jest spożywać duże ilości witamin oraz węglowodanów...

Aktywność fizyczna

Sport nie tylko pomaga zapobiegać nadwadze, ale także korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

">więcej »

Żyj aktywnie

  Aktywność fizyczna nie tylko pomaga zapobiegać nadwadze, otyłości, ale także korzystnie...

Zdrowie seksualne

Zdrowie seksualne ma wpływ na wiele obszarów naszego życia. Sprawdź jak czerpać radość z seksu a przy tym żyć zdrowo i bezpiecznie.

">więcej »

Przewodnik metod antykoncepcyjnych

Co zrobić, żeby nie zajść w ciążę, krótki przewodnik metod antykoncepcyjnych:   Metody...

Jak ważna jest profilaktyka zdrowotna wie każda z nas. Ale czy na pewno dokładamy wszelkich starań, aby wykonywać badania regularnie? Dlaczego w krajach Europy Zachodniej wykrywalność, a tym samym wyleczalność kobiecych chorób jest wyższa? Jakie są sposoby naszych sąsiadek zza granicy na regularną profilaktykę i dlaczego warto brać z nich przykład?

Badania profilaktyczne to najlepszy sposób na zapobieganie  lub wczesne wykrycie chorób.
Zazwyczaj uważamy, że wizyta u lekarza jest zbędna, jeśli nie mamy żadnych dolegliwości.

Badania statystyczne dowodzą, że współczesne "matki Polki" są nieco starsze niż ich koleżanki...

Każdego dnia 5 Polek umiera na raka szyjki macicy. Tymczasem należy pamiętać, że jest to nowotwór, któremu można skutecznie zapobiegać. Regularnie wykonywane proste, bezbolesne i bezpłatne badanie pozwala uniknąć dramatu.

Jeśli często dokuczają ci zatoki, pewnie ucieszy cię wiadomość, że w Polsce stosuje się już nową metodę ich leczenia, zwaną potocznie balonikowaniem. Dzięki niej odzyskasz swobodny oddech i nareszcie pozbędziesz się bólów głowy.

W 1877 roku dwóch naukowców, Downs i Blunt, przez przypadek odkryło, że słonce zabija zarazki.

Zobacz o czym musisz pamiętać, aby Twoja rodzina była zdrowa i szczęśliwa.

Palenie w trakcie ciąży jest niezwykle niebezpieczne i bardzo często kobiety mające urodzić dziecko...

Niespokojny sen w nocy dla każdego niemal oznacza złe samopoczucie i trudności w wypełnieniu wszystkich obowiązków dnia. Okazuje się jednak, że dla kobiet niewyspanie jest szczególnie destruktywne.

Sezon wakacyjny w pełni rozpoczęty - odpoczynek, relaks i odprężenie - na to głównie czekamy...

Ustawiczne żucie gumy prowadzi do powstawania zmarszczek, głównie wokół ust - ostrzegają chirurdzy plastyczni.

Główne modyfikacje genetyczne obecnie uprawianych roślin polegają na uodpornieniu ich na konkretne herbicydy, które są zabójcze dla chwastów. Innym powodem jest uodpornienie roślin na owady przez np. dodanie bakteryjnego genu, który produkuje toksyny odstraszające.

Macierzyństwo jest dziś bardzo modne. Wiele kobiet chętnie ulega trendom bez większego zastanowienia czy jestem gotowa. No właśnie czy kiedykolwiek kobieta staje się gotować do bycia mamą? Ciężko na to pytania odpowiedzieć, bo przecież nigdy wcześniej nią nie była i nie wie jak postępować w danej sytuacji. Najważniejsze tutaj jest wsparcie bliskich, a najważniejsze mężczyzny, który ma zostać przyszłym ojcem. Podpowiadamy i uspokajamy:

Ze szparagów przygotować można bardzo wiele dań ? najpopularniejsze są tarty, zupy, kremy i zapiekanki szparagowe. Doskonale smakują z najróżniejszymi sosami ? najczęściej podawane są z beszamelem. We Francji królują szparagi podawane z jajkami w koszulkach - Oeufs pochés aux asperges et cr?me fraîche.

Jesień kojarzy nam się z chłodem, wilgotnością i ze złym samopoczuciem. Jesienią jesteśmy także bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje.

Genetically Modified Organisms, czyli organizmy zmodyfikowane genetycznie.
W rzeczywistości dotyczy to roślin, zwierząt jak i drobnoustrojów, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka, tak aby wywołać pożądane zmiany w ich wyglądzie, ułatwić hodowlę lub uprawę, lub nadać im nowe specjalne funkcje.

Delikatna opalenizna wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, i powoduje, że czujemy się lekko...

Szparagi to niezwykle zdrowe warzywa. Zawierają dużo witamin B, C, K, soli mineralnych, żelaza, potasu, fosforu. Są także bogate w  kwas foliowy, który jest szczególnie cenny dla kobiet w ciąży lub planujących zajść w ciążę. Zalążki kwasu asparaginowego biorą udział w metabolizmie tkanki nerwowej a więc wpływają pozytywnie na pamięć i koncentrację.

Jeden papieros zawiera nie tylko duże ilości nikotyny, ale także aż 400 innych toksycznych związków...