Zdrowie Uroda

10 rad jak mądrze korzystać ze słońca?

10.06.2018
  1. Kosmetyki z filtrem nakładajmy przynajmniej  godzinę przed wyjściem na słońce. Dzięki temu mamy pewność, że na naszej skórze utworzy się powłoka ochronna, która zabezpieczy nas przed oparzeniami oraz szkodliwym działaniem słońca.
  2. Kremy z filtrem nakładajmy na suchą i oczyszczoną skórę. Koniecznie pamiętajmy o tym, by nałożyć krem na obszary, o których często zapominamy -  uszy, stopy oraz kark.
  3. Unikajmy przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia ? Czyli 11 -15.
  4. Pamiętajmy, że woda zmniejsza działanie kremów z faktorami UVA i UVB, dlatego po każdej kąpieli osuszmy skórę i  ponownie nałóżmy krem
  5. Na promienie słoneczne najbardziej narażone są nos, ramiona oraz  dekolt
  6. Jeśli przebywamy na słońcu, nakładajmy krem z filtrem co 2 godziny.
  7. Pamiętajmy, że skóra dzieci jest delikatniejsza i wymaga zwiększonej ochrony.
  8. Pamiętajmy o tym, że żaden krem z filtrem nie zabezpiecza nas w 100% przed promieniami UVA i UVB. Dlatego też, w słoneczne dni załóżmy czapkę lub kapelusz na głowę (im szersze rondo, tym lepiej) oraz przewiewne ubranie, zakrywające resztę ciała. Nie zapomnijmy również o okularach przeciwsłonecznych.
  9. Nie wierzmy w to, że opalona skóra nie wymaga ochrony. Kremu z filtrem należy używać bez względu na to, czy jesteśmy opaleni czy nie.
  10. Nie używajmy kosmetyków przeciwsłonecznych, które zostały nam z poprzednich lat. One również ulegają przeterminowaniu i nie zapewniają skórze właściwej ochrony.