Dziecko

Zdrowie Uroda Styl życia Dieta Dziecko

Profilaktyka dla każdego mężczyzny

19.06.2019

Dzień Ojca w Polsce po raz pierwszy obchodzony był 23 czerwca w 1965 roku. W współczesnym świecie praktycznie każdy tata jest zabiegany, zapracowany by zapewnić odpowiedni standard życia i bezpieczeństwo rodzinny. Dlatego to doskonała okazja by spędzić trochę więcej czasu ze swoimi dziećmi. W chwili obecnej ojcowie mogą korzystać z urlopu tacierzyńskiego i ojcowskiego, który pozwala nawiązać głębszą więź z dzieckiem co zaprocentuje we wzajemnej relacji w przyszłości.


Styl życia Dziecko

Przed wyjazdem

20.05.2018

Wielu rodziców zastanawia się czy wysłać swoje dziecko na kolonie - czy znajdzie tam przyjaciół? Czy nie będzie mu zimno w nocy? Czy będzie mu smakowało jedzenie? Rodzice zadręczają się tego typu pytaniami zapominając przy tym o najważniejszym - o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku.


Dziecko

Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

14.10.2017

Wiek przedszkolny obejmuje rozwój dziecka od 3 do 6 lat. Niektóre dzieci uczęszczają wtedy do przedszkola, inne dopiero w wieku 6 lat zapisywane są do "zerówki" lub oddziału przedszkolnego działającego w szkołach. U wszystkich dzieci zachodzą w tym okresie szczególne zmiany w rozwoju fizycznym i psychicznym.


Dziecko

Jak dbać o skórę dziecka?

07.08.2017

Wakacje to dla dziecka wspaniały czas - spacery, wycieczki i zabawy na plaży to dla maluchów sama radość i zdrowie. Należy jednak pamiętać, że zbyt intensywny kontakt ze słońcem może być przyczyną wielu problemów.


Zdrowie Dziecko

Dlaczego dzieciom nie wolno palić?

23.07.2017

Rozpoczęcie palenia w młodym wieku jest bardzo niebezpieczne i może o wiele bardziej zaszkodzić niż palenie w wieku późniejszym. Tytoń powoduje liczne spustoszenia w organizmie, a im wcześniej zacznie się palić tym wcześniej zaczynają się one tworzyć. W papierosach znajdują się różne toksyczne składniki takie jak nikotyna (należy do grupy alkaloidów - najbardziej trujących), specjalne sole, amoniak i gliceryna oraz wiele innych - w sumie ponad 4000 substancji chemicznych, z których aż 40 jest rakotwórczych.


Zdrowie Dziecko

Żółtaczka u noworodków

15.06.2017

Żółtaczka noworodków jest dość powszechna u maluszków. Po kilku dniach ustępuje sama. Jeśli jednak jest zbyt nasilona lub się przedłuża, do akcji powinien wkroczyć lekarz.


Styl życia Dziecko

Jak dbać o tatę?

26.05.2017

Ojcowie na ogół pracują długo i ciężko, co często łączy się ze stresem i brakiem wypoczynku. Stres oraz szybki styl życia łączy się z nieodpowiednią dietą, co z kolei może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Tatusiowie muszą pamiętać o mierzeniu ciśnienia, uważać na cholesterol, dbać o aktywność fizyczną i najlepiej ograniczyć spożywanie alkoholu i palenie papierosów, a wszystko to, aby zapewnić sobie zdrowe i mocne serce, które musi bić podwójnie, bo dla własnego organizmu, ale i dla całej rodziny. Zobacz kalendarz badań diagnostycznych


Dziecko

III trymestr i rozwiązanie

10.05.2017

Co raz większymi krokami zbliżasz się ku rozwiązaniu. To wspaniały czas. Twoje maleństwo otwiera oczka, dokonali swoje narządy, jest ciekawe co go dalej będzie czekać. W tym stadium mogą pojawić się dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Prostym ćwiczeniem na taką niedogodność jest skurczanie i rozkurczanie mięśni Kegla. Jest to istotny element, o którym warto pamiętać przez całe życie. Wyćwiczone mięśnie Kegla pomagają nie tylko podczas nietrzymania moczu w ciąży, ale również w latach późniejszych.


Dziecko

II trymestr - jakie są objawy?

10.05.2017

Przeczytaj uważnie, co Cię czeka w nadchodzących tygodniach, i pamiętaj, że Twój dobry nastrój ma wpływ na zdrowy przebieg ciąży. Zadbaj również o swoją dietę. W tym momencie Twoje dziecko jest w najwyższej fazie rozwoju, kształtuje mu się wiele narządów. Potrzebuje witamin, minerałów - budulców do tego, aby narodziło się zdrowe. 


Styl życia Dziecko

Dzień dziecka w Polsce i na świecie

10.05.2017

Nie we wszystkich krajach Dzień Dziecka obchodzony jest tego samego dnia. ONZ obchodzi to święto 20 listopada, francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto Rodziny celebrowane 6 stycznia. Wszyscy domownicy siadają wtedy przy stole i jedząc bawią się, wróżą i zakładają na głowy korony. Oczywiście nieodzownym punktem programu jest wręczanie dzieciom prezentów tak jak kiedyś Trzej Królowie złożyli dary Jezusowi.