W Japonii chłopcy obchodzą swoje święto 5 maja, a dziewczynki 3 marca. W Dniu Chłopca Japończycy wieszają przed domami karpie zrobione z papieru, które symbolizują rodziców ? ojciec to karp czarny, a matka czerwony. Niebieski karp oznacza syna i wskazuje liczbę męskich potomków w danej rodzinie. 3 marca dziewczynki tworzą i ubierają papierowe tradycyjne lalki ? jest to jednocześnie Święto Lalek. W Turcji Dzień Dziecka obchodzi się 23 kwietnia. Tego dnia celebrowane jest także Święto Niepodległości. W czwartą środę października świętują dzieci w Australii, w Argentynie w druga niedzielę sierpnia, a na Węgrzech w ostatnią niedzielę maja. Ciekawą informacją jest to, że w Niemczech dopiero w 1990 roku Dzień Dziecka stał się oficjalnym świętem w całym kraju. Wcześniej, ponieważ kraje komunistyczne hucznie świętowały ten dzień ? w NRD szczególnie obchodzono to święto. W RFN natomiast zwyczaj ten był praktycznie nieznany i dopiero po upadku komunizmu i połączeniu Niemiec święto na stałe weszło do krajowego kalendarza.
W Polsce, tak jak w innych europejskich krajach należących kiedyś do bloku państw socjalistycznych Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Tego dnia celebrują nasi sąsiedzi ? Czesi, Słowacy, Rosjanie. W Polsce, w Dzień Dziecka, od 1994 roku obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.
Dzień Dziecka zazwyczaj kojarzy się wszystkim z radością, zabawą i prezentami. Z tej okazji organizowanych jest też wiele imprez dla najmłodszych. Warto jednak przy tej okazji zastanowić się nie tylko nad komercyjną stroną tego wydarzenia, a pomyśleć przez chwilę o sytuacji i problemach dzieci na świecie. Taka bowiem była pierwotna idea tego święta?