Zdrowie Uroda Styl życia

Profilaktyka dla każdej mamy

23.05.2019
Dzień Matki, międzynarodowe święto na świecie, w Polsce obchodzone zawsze 26 maja. W tym dniu składamy mamom życzenia, obdarowujemy prezentami, kwiatami wyrażając wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie. Mama to najważniejsza osoba w naszym życiu, która kocha nas bezwarunkowo, bez względu na wszystko, bez niej nie byłoby nas na tym świecie. Dbajmy o ich zdrowie, komfort i samopoczucie, aby cieszyły się jak najdłużej życiem.

Celebrujcie ten dzień wspólnie i cieszcie się wspólną chwilą, a w codziennym życiu pamiętajmy też o profilaktyce, bo zdrowie jest najważniejsze.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Program badań profilaktycznych dla kobiet w wieku od 18 do 35 lat

W danym przedziale wiekowym najistotniejsze są regularne wizyty u ginekologa oraz badania cytologiczne.

Pojawia się ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Regularne badania są bardzo ważne dla kobiet w wieku rozrodczym, ponieważ jest to moment, w którym kobieta decyduje się zostać matką. Zdrowy organizm to najistotniejsza kwestia przy planowaniu ciąży. Dbaj więc o siebie i o swoją dietę, odwiedzaj lekarza regularnie. W tym okresie również ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego. Pamiętaj, że w ogromnej większości przypadków wyniki badania cytologicznego potwierdzają, że jesteś zdrowa. Nie zaniedbuj swojego zdrowia, chroń się przed rakiem szyjki macicy!

Program badań profilaktycznych dla kobiet w wieku od 35 do 40 lat

W danym okresie ciało kobiety znacznie się zmienia. Jest to najczęściej czas, w którym kobiety rozwijają się zawodowo i są zajęte dbaniem o swoje potomstwo, co skutkuje brakiem czasu na to, żeby dbać dodatkowo o swoje zdrowie. Pamiętaj, że jednym z najważniejszych badań jest samobadanie piersi wykonywane co miesiąc oraz wykonywanie regularnych badań USG. Jest to okres wzmożonego ryzyka zachorowania kobiet na raka piersi. Pamiętaj również o swojej diecie, która jest niezwykle ważna nie tylko dla Twojej wagi, ale również zdrowia. Absolutnie wyklucz papierosy ze swojego życia.

Program badań profilaktycznych dla kobiet w wieku od 40 do 50 lat

Twoje ciało z każdym dniem przygotowuje się do klimakterium. Nie zapominaj o nawadnianiu swojego organizm każdego dnia. Picie ok. 2 l wody dziennie pozwoli zachować Twojej skórze zdrowie i witalność. Ważne w Twojej diecie są owoce i warzywa. Jest to czas kiedy Twój metabolizm zwalnia i coraz trudniej jest zrzucić zbędne kilogramy. Zadbaj o to, aby odstawić całkowicie tytoń, oraz ogranicz spożywanie alkoholu. Pamiętaj, że bardzo ważny jest ruch – wyjdź na spacer, idź na basen.

Program badań profilaktycznych dla kobiet w wieku od 50 do 60 lat

Kobiety w tym wieku są często już w początkowych stadiach klimakterium. Jest to czas szczególny w życiu każdej kobiety, w którym powinno się ze wzmożoną uwagą obserwować ciało i wszystkie zachodzące w nim zmiany oraz nie lekceważyć sygnałów, które daje organizm. W tym czasie kobieta powinna częściej odwiedzać swojego ginekologa. Dodatkowo warto pamiętać o ciągłym ruchu. Dobrym rozwiązaniem jest nordic walking, który pozwala na zażywanie przez osoby uprawiające dany sport świeżego powietrza, połączonego z wysiłkiem fizycznym. Ta aktywność również pozwala na poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie kontaktów. Polecamy.

Program badań profilaktycznych dla kobiet w wieku powyżej 60 lat

Profilaktyka to najlepsze lekarstwo na spokojne i długie życie. Ryzyko chorób serca, nadciśnienia tętniczego czy udaru mózgu wzrasta w tym okresie kilkukrotnie. Badaj się więc regularnie, jeżeli chcesz jak najdłużej zachować zdrowie.