Uroda Dieta

Proste sztuczki na zgubienie zbędnych kilogramów

17.02.2017

Dlaczego 47 to taka ważna liczba?

To procent węglowodanów, które powinny być w diecie, jeśli naprawdę chcesz trzymać się swojego planu i osiągnąć idealną masę ciała, twierdzi nowe kanadyjskie badanie.
Dlaczego? Diety, które mają niską zawartość węglowodanów (ale wysoką zawartość białka), są trudne do utrzymania. Dobre węglowodany (owoce, produkty pełnoziarniste) zapewniają mnóstwo błonnika i mniej tłuszczów nasyconych, co jest lepsze dla twojego serca.

Mniej o 250 kalorii

Spożyjesz mniej kalorii, jeśli będziesz jadła w towarzystwie mężczyzny zamiast w grupie koleżanek. Kobiety, które razem spożywają posiłki, jedzą ponad 800 kcal każda, natomiast jeśli jedzą z mężczyzną ? tylko 550, sugerują nowe badania.

Powąchaj ziarnka kawy

Jesz, kiedy się nudzisz? następnym razem, jak najdzie cię mały głód czy nuda, powąchaj ziarnka kawy, to prosty sposób na odruch przekąskowy ? to informacje od ekspertki Susan Albert, autorki książki pt. 50 Ways to Soothe Yourself Without Food.

500 ml

Według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie Obesity tyle powinnaś wypić wody przed każdym posiłkiem, by stracić dodatkowe 2 kg co trzy miesiące podczas diety. Naukowcy sądzą, iż mniej jesz, ponieważ woda daje ci poczucie sytości.

45 minut pieszej turystyki

To sprawi, że spalisz 300 kcal z porannej obwarzanki?

Sytość z kwasami omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 pomogą spalić kalorie i pobudzą hormony w żołądku, które są odpowiedzialne za poczucie sytości, twierdzi australijskie badanie.

  • zjedz sałatkę z portulaki
  • posyp jogurt czy płatki śniadaniowe siemieniem lnianym
  • ugotuj sobie potrawy z przegrzebek, halibuta czy łososia, które zawierają zbawienne kwasy omega-3

Źródło: medycyna24.pl