Dieta

Tajemnica zielonej herbaty

06.01.2017

Zielona herbata i zawarte w niej komponenty to ogromna siła w zapobieganiu i leczeniu poważnych schorzeń mózgu takich jak choroba Alzheimera, Huntingtona i choroba Parkinsona.

Substancje dostępne w herbacie eliminują amyloidy, które wywołują choroby mózgu. Płytki amyloidalne to białka, które dostają się do mózgu gdzie zajmują komórki nerwowe. Czasami wiążą się dookoła tkanki mózgowej, co w konsekwencji prowadzi do odcięcia dopływu tlenu do mózgu. To z kolei powoduje zaburzenia pamięci, pogorszenie ruchomości i w rezultacie zgon.

Dwie chemiczne substancje znajdujące się w zielonej herbacie są w stanie zniszczyć płytki amyloidalne i przywrócić komórki do ich normalnej funkcji. Badanie to jest zaskakujące, do tej pory nie odkryto żadnych sposobów na zapobieganie rozwojowi chorób mózgu z racji tego, że amyloidalne komórki są złożone i stabilne w swym rozwoju. Jednak niezbędne jest dalsze badanie w celu sprawdzenia dokładnego działania substancji zawartych w zielonej herbacie

Zielona herbata działa niszcząco na złogi struktur amyloidalnych ponieważ neutralizuje ona niebezpieczne procesy zapalne wywoływane przez szereg substancji chemicznych, zanim dostaną się one do mózgu. W taki sposób zielona herbata zapobiega ich tworzeniu, chociaż jest to jeden w efektów ubocznych działania herbaty. Pomaga ona zapobiegać rakom piersi i prostaty i neutralizować zniszczenia w organizmie spowodowane kiepskim jedzeniem, toksycznymi środkami chemicznymi używanymi na co dzień, wszechogarniającym nas plastikiem i toksyn znajdujących się w środowisku.

Źródło : www.dailymail.co.uk