Zdrowie

ZADBAJ O ZDROWIE W CZASIE ŚWIĄT

30.03.2017

Podczas świąt dostarczamy naszemu organizmowi w  bardzo krótkim czasie wyjątkowo kaloryczne, a często również ciężkostrawne potrawy. Zgodnie z polskim zwyczajem od samego rana do późnego wieczora siedzimy przy suto zastawionym stole i biesiadujemy razem z całą rodziną. Jeśli świąteczny czas pozbawiony jest jakiejkolwiek aktywności sportowej, to nasz układ pokarmowy nie nadąża z trawieniem pokarmu i zaczynają się kłopoty żołądkowe. Niestety większość z nas zamiast ograniczyć jedzenie, decyduje się na środki farmakologiczne, które szybko ułatwiają procesy trawienia i dają gwarancję, że po kilku godzinach znowu będziemy mogli oddać się świątecznemu biesiadowaniu.

Jak przygotować i spędzać "zdrowe" święta

[IMG type="MEDIUM" src="825_1269961466.jpg" zoom="YES" class="fright"]

Dbając o zdrowie nasze oraz naszych najbliższych warto zastanowić się nad nowymi sposobami przygotowywania i spędzania świąt. Aby uniknąć problemów z trawieniem, nie trzeba całkowicie rezygnować ze świątecznych potraw, wystarczy je tylko lekko  zmodyfikować. Dzięki kilku sposobom będą nie tylko smaczne ale również zdrowe. Dlatego też przygotowując ciasta należy dodawać ok. 30% mniej cukru i zrezygnować z dekorowania ich lukrem czy też czekoladą. Do przyrządzania mięs i ryb najlepiej używać parowaru lub też piec je w folii w piekarniku, a panierkę zastąpić ziołami takimi jak: oregano, pieprz i tymianek. Najlepszym dodatkiem do obiadu będą sałatki, wiosenne surówki oraz warzywa gotowane na parze.

Aby święta nabrały zdrowego charakteru, warto z całą rodziną aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zamiast oglądać telewizję przez całe popołudnie, wybierzmy się na wycieczkę rowerową lub rodzinny spacer. Pamiętajmy, że półgodzinny wolny spacer to nawet 130 spalonych kalorii.

Bezpieczeństwo twoich najbliższych o każdej porze

[IMG type="MEDIUM" src="825_1269961475.jpg" zoom="YES" class="fleft"]

Aby święta upływały w miłej i rodzinnej atmosferze, warto wcześniej pomyśleć o dolegliwościach zdrowotnych, które mogą nas spotkać. Mając ubezpieczenie zdrowotne, możemy cieszyć się rodzinną atmosferą i nawet pozwolić sobie na kulinarne szaleństwo - oczywiście w granicach rozsądku. Posiadając polisę zdrowotną będziemy też spokojniejsi wiedząc, że w każdej chwili i w każdym miejscu jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą opiekę lekarską naszej rodzinie ? przecież okres świąteczny to czas podróży oraz odwiedzania rodziny. Pełnia Zdrowia daje nam pewność, że w przypadku jakichkolwiek dolegliwości możemy liczyć na wizyty domowe oraz konsultacje lekarskie bez kolejki. Okres świąteczny łączy się z wieloma dolegliwościami oraz utrudnionym dostępem do lekarza. W takim przypadku dobrze wiedzieć, że w każdym miejscu w kraju, w przypadku jakiejkolwiek dolegliwości możemy liczyć na pomoc specjalistów, którzy dołożą wszelkich starań, Medyczny Call Center dołozy wszelkich starań, by w sprawny sposób skoordynować wizytę lekarską i umożliwić wizytę u specjalisty, a tym samym sprawić by nasze święta upłynęły w zdrowej atmosferze. Pacjent. Posiadający ubezpieczenie, ma do dyspozycji jedną z 700 klinik w całej Polsce. Jeśli w miejscu świątecznego pobytu nie ma certyfikowanej placówki Signal Iduna, ma pewność, że ubezpieczyciel zwróci koszt związany z konsultacją lekarską.

Pełnia Zdrowia to propozycja dla całych rodzin zapewniająca bezpieczeństwo i wygodę oraz stały dostęp do renomowanych placówek medycznych na terenie całego kraju. Polisa zapewnia zarówno leczenie ambulatoryjne, jak i szpitalne. Ubezpieczenie Pełnia Zdrowia dla 4-osobowej rodziny to miesięczny koszt 130 zł.

Kiedy dolegliwości żołądkowe warto skonsultować z lekarzem, radzi  Antoni Gugulski - lekarz gastrolog, współpracujący z TU SIGNAL IDUNA

Niestrawność to problem, z którym boryka się wiele osób. Ta dolegliwość występuje zwykle po błędzie dietetycznym np. po zbyt obfitym lub ciężkostrawnym posiłku - dlatego tak często mamy z nią problem w czasie świąt. Objawy niestrawności ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni. Jeśli po tym czasie nasze dolegliwości nie ustaną lub też nasilą się konieczna jest interwencja lekarza.

Kontakt dla mediów:
Anna Kuczyńska
Tel.: +48 22 375 65 21,  660 71 88 72
E-mail: annak@pov.pl