Uroda

Zdrowie Uroda

Jak dbać o skórę i włosy po wakacjach?

11.09.2018

Większość z nas z ochotą korzysta z dobrodziejstw lata opalając się oraz zażywając morskich kąpieli. Należy jednak pamiętać, że po wakacyjnym wypoczynku szczególnie ważna jest ochrona włosów oraz skóry.


Zdrowie Uroda

10 rad jak mądrze korzystać ze słońca?

10.06.2018

Kosmetyki z filtrem nakładajmy przynajmniej  godzinę przed wyjściem na słońce. Dzięki temu mamy pewność, że na naszej skórze utworzy się powłoka ochronna, która zabezpieczy nas przed oparzeniami oraz szkodliwym działaniem słońca.


Zdrowie Uroda

Polacy w czołówce chorób skórnych w Europie

12.08.2017

W naszym kraju żyje około 5 mln osób z schorzeniami skóry, w tym tak ciężkimi jak łuszczyca zwykła i stawowa, atopowe zapalenie skóry czy nowotwory skóry. Mają oni jednakże najgorszy w Europie dostęp do efektywnych terapii - zawiadomili dermatolodzy.


Zdrowie Uroda

Słoneczne nawyki seniora

07.08.2017

Co roku, w lecie tysiące ludzi umiera z powodu gorąca. Jeżeli masz więcej niż 60 lat warto, żebyś zmienił codzienne nawyki i cieszył się ze słonecznych wakacji.


Zdrowie Uroda

Skuteczna ochrona przed słońcem u dzieci i dorosłych

26.05.2017

Dawno już nie czekaliśmy na słońce z taką niecierpliwością, jak w tym roku. Po mroźnej zimie nadeszły ciepłe i słoneczne dni. Upalna pogoda zachęca nas do tego, by odsłonić skórę i poddać się odżywczemu wpływowi słońca. Jak mądrze korzystać z jego uroków i nie doprowadzić do poparzenia, które może być niebezpieczne w skutkach? Jak przygotować się do słonecznych dni i plażowania?Zdrowie Uroda

Na trądzik chorują także dorośli

20.05.2017

Atakuje nos, brodę, czoło i plecy. Nie ma nastolatka, który by z nim nie walczył. Trądzik, jeśli nie jest leczony, może nękać latami, a nawet powodować blizny, których usuwanie bywa uciążliwe.


Uroda

Włosom na ratunek!

13.05.2017

Normalnie wypada około 50 włosów dziennie, jesienią - trochę więcej, nawet do 100. Jeśli jednak liczba ta zamiast zmniejszać, narasta, najwyższy czas pospieszyć włosom na ratunek.


Zdrowie Uroda

Dbaj o skórę - jak się przygotować na lato

10.05.2017

Sezon wakacyjny już w pełni się rozpoczął i większość z nas myśli o letnim wypoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko opalając się na plaży narażeni jesteśmy na niekorzystne skutki oddziaływania promieni słonecznych. W górach, na wycieczce rowerowej czy podczas jazdy konnej - w każdej sytuacji musimy pamiętać o specjalnej ochronie. Co zrobić, aby bezpiecznie korzystać ze słońca i cieszyć się upragnionym urlopem?