Styl życia

Zdrowie Styl życia

Ruch to zdrowie

09.05.2019

Czas wolny, który uda nam się wygospodarować od codziennej bieganiny i monotonii, wykorzystajmy do spędzania na sportowo, naładowania baterii, a przy okazji poprawienia stanu zdrowia. Jak mówi przysłowie „Ruch to zdrowie, a jak jest zdrowie to i szczęśliwe życie”, więc zastosujmy to motto w naszym życiu. Nie musimy od razu uprawiać sportów wyczynowych, wystarczy zwykły spacer, nordic walking, czy jazda na rowerze. Nic nas to nie kosztuje, a wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.


Styl życia

Wysyp krokusów w Tatrach

05.04.2019

Kwiecień w Tatrach to okres kwitnienia krokusów, a właściwie szafranów. Czas ten cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Turyści przyjeżdżają w góry tylko po to, żeby nacieszyć oko takim widokiem.


Styl życia Dziecko

Przed wyjazdem

20.05.2018

Wielu rodziców zastanawia się czy wysłać swoje dziecko na kolonie - czy znajdzie tam przyjaciół? Czy nie będzie mu zimno w nocy? Czy będzie mu smakowało jedzenie? Rodzice zadręczają się tego typu pytaniami zapominając przy tym o najważniejszym - o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku.


Zdrowie Styl życia

Wyjeżdżając na narty pamiętajmy o apteczce

05.01.2018

Wyjeżdżając na narty, pamiętajmy o apteczce, szczególnie jeżeli planujemy podróż za granicę. W przeciwieństwie do Polski, posiadanie zestawu pierwszej pomocy jest obowiązkowe w Czechach, Słowacji, Austrii i Niemczech, natomiast we Włoszech i Francji jest zalecane.


Zdrowie Styl życia Dieta

Święta z Umiarem

12.12.2017

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań przy suto zastawionym stole. Raz w roku można pozwolić sobie na trochę więcej, jednak nawet wówczas dieta powinna być w pełni racjonalna i bogata we wszystkie składniki odżywcze. Od nas zależy, czy poddamy się świątecznemu obżarstwu, czy będziemy bez wyrzutów sumienia delektować się różnorodnymi potrawami, które raz w roku pojawiają się na stole. Umiar i rozwaga mogą zabezpieczyć świąteczne łasuchy przed problemami gastrycznymi.


Styl życia

Jak Polacy spędzają czas wolny?

24.11.2017

Większość dorosłych Polaków spędza czas wolny w sposób bierny lub wykonując czynności niewymagające zbyt intensywnej aktywności ruchowej. Na czytanie, oglądanie telewizji lub słuchanie radia oraz wykonywanie innych czynności niewymagających ruchu i wysiłku fizycznego dorosły Polak przeznacza...


Styl życia

Kolory wpływają na myślenie

16.11.2017

Kolory wpływają na naszą kreatywność i zdolność zapamiętywania. Tak więc jeśli chcesz zapamiętywać lepiej to pomoże Ci w tym czerwony, jeśli chcesz być bardziej kreatywnym -niebieski. Jaki jest wpływ kolorów na człowieka?


Zdrowie Styl życia

Jak dożyć 100 lat?

01.09.2017

Na długość życia człowieka wpływa nie tylko to, ile je i jak dużo się rusza. Ważne, czy jest towarzyski, nie chrapie, a nawet czy używa Internetu. Kolejne badania naukowe odkrywają nowe tajemnice długowieczności.


Styl życia

Zdrowy i bezpieczny turysta

17.08.2017

Wyjazd na wakacje ma często służyć poprawie naszego zdrowia. Chcemy się zrelaksować, odpocząć i wrócić do codziennych obowiązków uśmiechnięci oraz pełni energii. Przygotowując się do wyprawy, powinniśmy mieć na uwadze, że jednym z warunków zapewnienia sobie spokoju jest posiadanie polisy turystycznej. Takie ubezpieczenie zagwarantuje nam beztroskę i wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach podczas urlopu.


Styl życia

Zaginiony bagaż. Jak reagować na wakacjach?

11.08.2017

Niejednemu z nas zdarzyło się, że podczas wakacyjnych wojaży spotkała go nieprzyjemna sytuacja utraty lub kradzieży bagażu. Jeżeli posiadamy polisę ubezpieczeniową, która pokrywa tego typu wypadki możemy ubiegać się o rekompensatę od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Pamiętajmy jednak, by dopełnić wszystkich formalności, których wymaga od nas ubezpieczyciel.